Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 17. ledna

[Tisková zpráva] V neděli 17. 1. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s J. Kohoutem, M. Bartákem a B. Hejdukem o pomoci Haiti, situaci v Afghánistánu a dalších aktuálních tématech, s P. Koblicem a B. Hejdukem o obchodování s cennými papíry, zahraničních investicích a dalších ekonomických otázkách, s A. Hušákem a J. Kocourkem o financování českého sportu a fungování Sazky.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 17. ledna 2010 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: místopředseda vlády a ministr zahraničí Jan Kohout (nominovaný ČSSD), místopředseda vlády a ministr obrany Martin Barták (nominovaný ODS)

Host na telemostu: náměstek ministra financí Bohdan Hejduk

Hlavní témata debaty: česká pomoc při odstraňování následků zemětřesení na Haiti a jednání vlády o tomto tématu; účast politiků na zimních olympijských hrách v Kanadě, česko-kanadské vztahy; mezinárodně-politická a bezpečnostní situace v Afghánistánu, možné navýšení české účasti v Afghánistánu a práce Provinčního rekonstrukčního týmu v Lógaru; dosavadní výsledky boje proti terorismu a případné hrozby pro ČR; nová strategická koncepce Severoatlantické aliance a představy a zapojení ČR v této souvislosti; energetická bezpečnost ČR; činnost Fischerovy vlády do voleb, chystaná exit strategy, konvergenční program pro Brusel; audity ministerstev a úspory ve státním rozpočtu, problematika výběrových řízení

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Druhá část pořadu
Host: generální ředitel Burzy cenných papírů Petr Koblic

Host na telemostu: náměstek ministra financí Bohdan Hejduk

Témata debaty: příčiny zhodnocení obchodování s cennými papíry v loňském roce; vstup nových emisí; výběrové řízení na vydání emise dluhopisů pro domácnosti; investorská nálada, struktura investic do ČR

Druhá část pořadu
Hosté: generální ředitel Sazka a.s. Aleš Hušák, náměstek ministryně školství Jan Kocourek

Témata debaty: financování českého sportu, podíl státu; hospodaření víceúčelové haly v Libni; struktura řízení společnosti Sazka, vliv akcionářů

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.