Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 19. října

[Tisková zpráva] V neděli 19. 10. na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s předsedy politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně PČR M. Topolánkem, J. Paroubkem, V. Filipem, J. Čunkem a M. Bursíkem o zhodnocení výsledků krajských voleb a 1. kola voleb do Senátu, o vlivu volebních výsledků na celostátní politiku a hlasování o nedůvěře vládě a o dalších aktuálních otázkách.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 19. října 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Jako hlavní hosté byli pozváni předsedové politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR – Mirek Topolánek (ODS), Jiří Paroubek (ČSSD), Vojtěch Filip (KSČM), Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Martin Bursík (SZ). S moderátorem zhodnotí výsledky krajských voleb a 1. kola voleb do Senátu. Diskutovat budou o možné koalici v krajích, o podpoře volby hejtmanů a eventuální podpoře politických stran postupujícím kandidátům. Debata se zaměří i na případnou změnu politické mapy státu a vliv posledních afér na volební výsledek. Hosté povedou s Václavem Moravcem diskusi také o aktuální situaci před předsednictvím EU, výsledcích posledního summitu EU o řešení světové finanční krize a jeho vlivu na ČR. Debatovat budou také na téma hlasování o nedůvěře vládě, parlamentní schvalování rozpočtu 2009, smluv o radaru a posílení vojenské mise v Afghánistánu.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).