Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 2. května

[Tisková zpráva] V neděli 2. 5. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12:00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce – tentokrát v přímém přenosu z místa působení Provinčního rekonstrukčního týmu (PRT) v provincii Lógar v Afghánistánu – s M. Bartákem, J. Štěpánem, M. Zrnem, L. Zaorálkem a J. Komorousem o povolební situaci a roli mezinárodních sil v Afghánistánu, o budoucnosti českých zahraničních vojenských misí.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 2. května 2010 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hosté: vicepremiér a ministr obrany Martin Barták, vedoucí mise Člověk v tísni v Afghánistánu Jan Štěpán, vedoucí civilní části PRT v Lógaru Matyáš Zrno, místopředseda PS PČR a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek, 1. náměstek ministra vnitra Jiří Komorous

Hlavní témata: současná povolební situace v Afghánistánu; důvěra ve správní orgány; mise mezinárodních sil v Afghánistánu, taktika a strategie; český podíl; budoucnost českých zahraničních vojenských misí; orientace české zahraniční politiky; fungování PRT v Lógaru; Afghánistán – hlavní exportér drog; drogové cesty přes ČR, protidrogová politika ČR

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin.

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:10 hodin a ČT1 od 03:00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).