Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 20. března

[Tisková zpráva] V neděli 20. 3. 2011 na ČT1 a ČT24 od 12:00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s M. Kalouskem, B. Sobotkou, J. Hanákem a B. Dufkem o ČSSD po stranickém sjezdu, zásahu Vojenské policie v České televizi, tragédii v Japonsku a dalších tématech, s T. Hünerem a M. Bursíkem o energetické soběstačnosti a jaderných elektrárnách ve světě i u nás.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 20. března 2011 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté: ministr financí a 1. místopředseda strany Miroslav Kalousek (TOP 09), bývalý ministr financí Bohuslav Sobotka (ČSSD)

Hosté na telemostu: viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek

Hlavní témata: aktuální politická situace; ČSSD po sjezdu a volbě nového vedení; rozhodnutí Ústavního soudu o sociálních škrtech, postup vlády, případné úpravy zákonů; poslední aféry – mystifikace šéfredaktorů, Vojenská policie v ČT; reformní vládní kroky – spolupráce v koalici a s opozicí; stav státních financí, dodržování úsporných opatření; změny v reformě důchodů a sazeb DPH, vliv na rozpočet; daňová reforma; vliv tragédie v Japonsku na světovou ekonomiku; ceny ropy, eventuální změna spotřební daně; situace v loterijní společnosti Sazka; změny v rozpočtovém určení daní

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce od 13:05 do 14:00 hodin

Druhá část pořadu
Hlavní hosté: náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Hüner, bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík (SZ)

Hlavní témata: energetická soběstačnost; varianty k jaderné energetice; kontroly jaderných elektráren ve světě a u nás; konkurenceschopnost průmyslu; ceny elektřiny

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:05 hodin a ČT1 od 03:00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).