Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 20. září

[Tisková zpráva] V neděli 20. 9. 2009 živě na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce živě z Ostravy s M. Pecinou a M. Římanem o rozpočtovém schodku, extremismu, zákazu Dělnické strany i aktuální politické a ekonomické situaci, se Z. Škromachem, M. Zemanem a M. Římenem o rozpočtu na rok 2010, nezaměstnanosti, reformách i volbách, s M. Římanem, J. Středulou a J. Hanákem o ekonomických a sociálních problémech v regionech, fungování tripartity i dalších tématech.

Sdílet

Diskusní pořad Otázky Václava Moravce bude Česká televize vysílat v neděli 20. září 2009 živě z Ostravy. První část poběží na programech ČT1 a zpravodajském ČT24 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: ministr vnitra Martin Pecina a bývalý ministr průmyslu Martin Říman (ODS)
Témata debaty: aktuální politická a ekonomická situace, rozpočtový schodek – „Janotův balíček“, program umožňující návrat domů i nelegálním cizincům, nárůst extremismu a vyšetřování zločinů s ním spojených, zákaz Dělnické strany, rozpočtové škrty v resortu

Další hosté a témata
Hosté: stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (místopředseda ČSSD), bývalý předseda vlády Miloš Zeman, bývalý ministr průmyslu Martin Říman (ODS)

Témata debaty: aktuální politická situace, rozpočet 2010, ekonomické a sociální problémy, nezaměstnanost; ekonomické reformy, nutnost úprav ústavy?, volby 2010

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Hosté a témata další části pořadu
Hosté: bývalý ministr průmyslu Martin Říman (ODS), předseda Odborového svazu KOVO Josef Středula, a 1. viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák

Témata debaty: největší ekonomické a sociální regionální problémy, dopady ekonomické krize, prognózy vývoje, spolupráce celostátních a regionálních orgánů, fungování tripartity

Spolupráce ČT a YouTube na stránce pořadu Otázky Václava Moravce pokračuje i přes odložení voleb Českým politikům teď může prostřednictvím vysílání České televize a YouTube položit svou otázku prakticky kdokoliv. Videodotazy nahrané přes stránku Otázek Václava Moravce na YouTube budou využívány v pravidelném vysílání pořadu každou neděli od 12.00 hodin na ČT1 a ČT24. Veškeré informace o projektu, aktuální seznam hostů a návod, jak svůj videodotaz nahrát, najdou diváci na nové adrese: www.youtube.cz/o­tazkyvaclavamo­ravce. Na vybrané videodotazy budou hosté Václava Moravce, ať už politici nebo odborníci, odpovídat vždy v živém vysílání. Záznamy opovědí budou následně zveřejňovány na stránce OVM na YouTube.

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.