Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 22. listopadu

[Tisková zpráva] V neděli 22. 11. 2009 na ČT1 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s B. Sobotkou, M. Kalouskem a D. Ondráčkou o krizi české politiky, schvalování rozpočtu, kongresu ODS, úřednické vládě, Lisabonské smlouvě a dalších aktuálních tématech.

Sdílet

Diskusní pořad Otázky Václava Moravce bude v neděli 22. listopadu 2009 vysílat výjimečně jen ČT1, a to od 12.00 do 13.00 hodin. Na zpravodajském programu ČT24 bude 22. 11. 2009 druhým dnem pokračovat speciál z kongresu ODS.

Hosté a témata
Hosté: Bohuslav Sobotka (1. místopředseda ČSSD), člen přípravného výboru Miroslav Kalousek (TOP 09)

Host na telemostu: David Ondráčka, ředitel české pobočky Transparency International

Témata debaty: krize české politiky – politická korupce v zemi, neprůhledné financování volebních kampaní, sílící vliv finančních skupin; hodnocení Transparency International – další propad na žebříčku korupce; schvalování rozpočtu ve sněmovně; zhodnocení kongresu ODS, možná povolební spolupráce; hodnocení působení úřednické vlády, zásadní rozhodnutí, které ji do voleb čekají; Lisabonská smlouva, možnost odstoupení od požadavku na uplatnění výjimky z Listiny základních práv EU; evropský prezident a ministryně zahraničí

Záznam pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin. Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.