Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 22. srpna

[Tisková zpráva] V neděli 22. 8. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12:00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s P. Nečasem o řešení povodňových škod, úsporách v rozpočtu, návštěvě v Německu a dalších tématech, s R. Blažkem, Z. Tůmou, M. Reedovou a J. Dientsbierem o přípravách na komunální volby a změnách ve fungování pražského magistrátu, s R. Veseckou o situaci ve státních zastupitelstvích a úvahách o odvolání nejvyšší státní zástupkyně.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 22. srpna 2010 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní host první části pořadu: předseda vlády Petr Nečas (předseda ODS)

Hlavní témata: řešení povodňových škod ze strany státu, protipovodňová opatření; úspory v letošním rozpočtu; konstrukce rozpočtu na rok 2011; nespokojenost krajů, občanů, odboráři v souvislosti s rozpočtovými škrty; eventuální změna pasáže evropského Paktu stability a růstu, která stanoví pravidla pro schodky a dluhy jednotlivých států v souvislosti s penzijní reformou; omezování počtu ambasád, vliv na zahraniční politiku státu; návštěva premiéra v Německu

Pokračování první části pořadu
Hosté další části pořadu: náměstek primátora a volební lídr Rudolf Blažek (ODS), bývalý guvernér ČNB a kandidát na primátora Zdeněk Tůma (TOP 09), kandidátka na primátora Markéta Reedová (VV), kandidát na primátora Jiří Dientsbier (ČSSD)

Hlavní témata: příprava na komunální volby, předvolební kampaň; rozdělení Prahy do sedmi volebních obvodů; bilance rozvoje Prahy v posledních letech; ekonomická bilance a hospodaření v příštích letech, rozpočet; koaliční partneři a spolupráce s opozicí; změny ve fungování pražského magistrátu; některé „pražské“ kauzy a jejich řešení – opencard, tunel Blanka, oprava Karlova mostu, taxikáři, bezdomovci; zadávání veřejných zakázek; bezpečnost, metropolitní policie

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin.

Druhá část pořadu
Host další části pořadu: nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká

Hlavní témata: situace ve státních zastupitelstvích, budoucí fungování při škrtech v rozpočtu; platy státních zástupců; spolupráce s policií, efektivnost; analýza práce tzv. 6. odborů; vyšetřování některých případů – gripeny, MUS, pandury; kárné řízení se soudcem Pavlem Kučerou; vztahy s ministrem spravedlnosti Pospíšilem, úvahy o odvolání nejvyšší státní zástupkyně

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.