Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 23. srpna

[Tisková zpráva] V neděli 23. 8. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s J. Šebestou, J. Velebou a P. Vyhnálkem o situaci na trhu mléka, v živočišné výrobě a agrárním sektoru obecně, s M. Kocábem, L. Janáčkovou, R. Šlachtou, M. Hoškem a K. Vishwanathanem o situaci Romů v ČR.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 23. srpna 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: ministr zemědělství Jakub Šebesta, prezident Agrární komory ČR Jan Veleba, a viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Petr Vyhnálek.

Témata debaty: Postoj Agrární komory k současné situaci na trhu s mlékem a v živočišné výrobě, dramatický pokles tržeb v agrárním sektoru, výkupní a obchodní ceny mléka, vybíjení stád dojnic, tlak obchodních řetězců

Další část pořadu
Hosté: ministr pro lidská práva Michael Kocáb, senátorka Liana Janáčková, ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta, náměstek ministra práce a sociálních věcí Marián Hošek (KDU-ČSL) a Ind, který pomáhá Romům v ČR, Kumar Vishwanathan

Témata debaty: Koncepce řešení situace romských komunit v ČR, zkušenosti s fungováním Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách, práce romských poradců, jejich institucionální zařazení, zásadní problémy romské komunity v ČR: nezaměstnanost – postavení na trhu práce, kriminalita, vzdělávání, zdravotní stav populace, sociální vyloučení, znevýhodnění při bydlení, pravicový extremismus

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.