Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 25. října

[Tisková zpráva] V neděli 25. 10. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s J. Pospíšilem, O. Motejlem a V. Vinšem o české justici, dopadech plagiátorské aféry a vývoji kauzy „justiční mafie“, s J. Kohoutem a V. Filipem o zahraniční politice, s R. Vikem o privatizaci ČSA a s O. Martinů o postupu policie proti roustoucímu extremismu i o dalších tématech.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 25. října 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: poslanec, nový děkan právnické fakulty ZČU v Plzni a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS), veřejný ochránce práv a bývalý ministr spravedlnosti Otakar Motejl, bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec, ředitel odboru vysokých škol Ministerstva školství Václav Vinš

Témata debaty: stav české justice, vymahatelnost práva v Česku, důvěra v justici a dopady plagiátorské aféry plzeňské právnické fakulty, vývoj kauzy „justiční mafie“

Další hosté a témata
Host ve studiu: ministr zahraničních věcí Jan Kohout. Host na telemostu: Vojtěch Filip (předseda KSČM).

Témata debaty: návštěva viceprezidenta USA Bidena v Praze, participace Česka na americkém systému protiraketové obrany, ratifikace Lisabonské smlouvy v Česku a dodatek prezidenta Václava Klause, nová Evropská komise a český eurokomisař.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Druhá část pořadu
Host: zakladatel společnosti Travel Service Roman Vik. Témata debaty: privatizace ČSA.

Další host a témata
Host: policejní prezident Oldřich Martinů. Témata debaty: postup policie proti nárůstu extremismu a neonacismu v Česku, reforma policie, změny na krajských ředitelstvích, dopady plagiátorské aféry na plzeňské právnické fakultě do řad policie.

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.