Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 26. října

[Tisková zpráva] V neděli 26. 10. na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce zhodnocení výsledků krajských a senátních voleb včetně jejich vlivu na celostátní politiku, o situaci v parlamentních stranách a dalších aktuálních otázkách s P. Bendlem, D. Rathem, M. Zemanem, O. Liškou a D. Mackem.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 26. října 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Hlavní hosté ve studiu na Kavčích horách, odstupující hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (místopředseda ODS) a krajský volební lídr David Rath (místopředseda poslaneckého klubu ČSSD), spolu s hosty, kteří se připojí do vysílání v živých vstupech – bývalý premiér a předseda ČSSD Miloš Zeman, ministr školství Ondřej Liška (1. místopředseda strany Strany zelených) a David Macek (místopředseda KDU-ČSL) – zhodnotí společně krajské a senátní volby a předvolební kampaň. Tématy jejich další diskuse bude hlasování o nedůvěře vládě a státním rozpočtu, stav koaličních jednání v krajích, úvahy o rekonstrukci vlády a její schopnost prosazovat další reformy. Hosté budou s Václavem Moravcem hovořit také o smlouvách o radaru, zahraničních misích a o premiérově zrušení cesty do USA. Debata se nevyhne ani situaci v ODS před kongresem a ve vládní koalici, situaci v ČSSD, včetně návrhu na návrat M. Zemana do strany a řeč bude i o předsednictví EU, spekulacích o Sarkozyho setrvání v čele států eurozóny a o eventuálním oslabení našeho mandátu.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.