Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 28. února

[Tisková zpráva] V neděli 28. 2. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s L. Pomajbíkem, zástupci politické reprezentace a O. Martinů o hrozící stávce, s D. Kovářovou, M. Benešovou, O. Martinů a J. Ryšlinkovou o korupci, nákupech gripenů a pandurů, trestech pro sportovní chuligány, domácím vězení a dalších tématech, s J. Pernesem a P. Žáčkem o Ústavu pro studium totalitních režimů.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 28. února 2010 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté ve studiu: předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík a zástupci politické reprezentace

Host na telemostu: policejní prezident Oldřich Martinů

Hlavní témata debaty: zaměstnanecké benefity; hrozící stávka; postoje politické reprezentace a vlády, možnosti při projednávání novely zákona o DPH v PS PČR; opatření Policie ČR

Další hosté a témata
Hosté: ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, stínová ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ČSSD), policejní prezident Oldřich Martinů a zastupitelka hlavního města Prahy Jana Ryšlinková (nez.)

Hlavní témata debaty: korupce, protikorupční balíček, vyšetřování nákupů gripenů a pandurů; návrhy nových „protikorupčních“ zákonů a novel; koncepce směřování justice, priority policie; nové tresty pro sportovní fanoušky; efektivita domácího vězení; napadení rozhodnutí o snížení platů soudců a státních zástupců; pochybení policistů v některých případech; pokračování případu „justiční mafie“

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin

Druhá část pořadu
Hosté: ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Jiří Pernes a jeho předchůdce Pavel Žáček

Hlavní témata debaty: koncepce směřování Ústavu; zařazení do kontextu vědeckého bádání o nedávné minulosti; personální politika

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).