Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 29. května

[Tisková zpráva] V neděli 29. 5. 2011 na ČT1 a ČT24 v pořadu Otázky Václava Moravce s M. Kalouskem, V. Filipem a B. Dufkem o osudu vládních reforem, financování sportu, kauze Sazka, novém občanském zákoníku a dalších tématech, s V. Rampulou a J. Latou o fungování soustavy státních zastupitelství a únicích informací z tzv. živých spisů, s L. Michálkem a P. Drobilem o boji proti korupci a vládních protikorupčních opatřeních.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 29. května 2011 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté: ministr financí a 1. místopředseda strany Miroslav Kalousek (TOP 09), předseda strany Vojtěch Filip (KSČM)

Host na telemostu: předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek

Hlavní témata: situace ve vládní koalici, udržitelnost vlády, osud vládních reforem – důchodové, zdravotnictví, daňové; rekonstrukce vlády?, angažmá předsedy VV; postoj opozice a odborů k vládním reformám; financování sportu, Sazka, loterijní sázení; vládní návrh daňových sazeb, protesty některých „postižených“ skupin, úpravy stavebního spoření; dotace státu na železniční dopravu; příprava rozpočtu 2012; situace na státním zastupitelství, nový občanský zákoník, funkčnost moci soudní; pozice ČR při řešení finanční situace některých členů EU

Rozprava z předchozí hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin.

Druhá část pořadu
Hlavní hosté: vrchní státní zástupce v Praze Vlastimil Rampula, člen výkonného výboru Unie státních zástupců Jan Lata

Hlavní témata: fungování soustavy státního zastupitelství v působnosti VSZ v Praze; výhrady k činnosti Vrchního státního zastupitelství v Praze; úniky informací z tzv. živých spisů; novela zákona o státním zastupitelství

Pokračování druhé části pořadu
Hlavní hosté: pozváni byli odvolaný ředitel Státního fondu životního prostředí Libor Michálek, místopředseda strany a bývalý ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS)

Hlavní témata: cena Františka Kriegla od Nadace Charty 77; boj proti korupci; vládní protikorupční opatření; stav vyšetřování údajné korupce na SFŽP; financování politických stran

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:10 hodin a ČT1 od 03:00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).