Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 3. října

[Tisková zpráva] V neděli 3. 10. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12:00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s I. Fuksou, P. Kováčikem, J. Velebou, P. Vyhnálkem, S. Sýkorou a P. Šubertem o letošní úrodě, jejím vlivu na ceny potravin, situaci českých zemědělců a dalších tématech, s M. Morozem a J. Tejcem o sledování politiků bezpečnostní agenturou, s K. Koryntou a P. Gazdíkem o vládním návrhu novely loterijního zákona, situaci na českém „loterijním“ trhu a možnosti posílení příjmů obcí.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 3. října 2010 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté první části pořadu: ministr zemědělství Ivan Fuksa (ODS), stínový ministr zemědělství a předseda poslaneckého klubu strany Pavel Kováčik (KSČM)

Hosté na telemostu: prezident Agrární komory ČR Jan Veleba, viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Petr Vyhnálek, generální ředitel státního podniku Lesy ČR Svatopluk Sýkora, předseda představenstva Sdružení živnostníků v lesním hospodářství Petr Šubert

Hlavní témata: letošní úroda, vliv na ceny potravin; situace českých zemědělců, dotační politika, rozpočet na rok 2011 a výhled na další léta; zemědělství a reforma veřejných financí; čerpání z evropských fondů; Program rozvoje venkova, ekologické zemědělství; zákon o významné tržní síle; Iniciativa producentů; povodňové škody; lesy ve vlastnictví státu, tendry na těžbu dřeva; NP Šumava, kůrovcová kalamita

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin.

Druhá část pořadu
Hosté: náměstek ministra vnitra Michal Moroz, stínový ministr vnitra Jeroným Tejc (ČSSD)

Hlavní témata: kauza sledování politiků bezpečnostní agenturou; kompetence a zákonné možnosti bezpečnostních agentur, nutnost nových zákonných norem?; ochrana soukromí veřejných činitelů; politický kontext zveřejnění případu 14 dní před volbami

Pokračování druhé části pořadu
Hosté: ředitel odboru Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Ministerstva financí ČR Karel Korynta, předseda poslaneckého klubu TOP09 Petr Gazdík (Starostové a nezávislí)

Hlavní témata: vládní návrh novely loterijního zákona a předpokládaný nový zákon, projednávání ve sněmovně; formy hazardu a obecní vyhlášky; situace na českém „loterijním“ trhu; výpovědní lhůty, ochrana investic; možnost posílení příjmů obcí

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:10 hodin a ČT1 od 03:00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.