Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 30. října

[Tisková zpráva] V neděli 30. 10. na ČT1 a ČT24 v pořadu Otázky Václava Moravce s I. Radičovou, M. Kalouskem, R. Falbrem a P. Matějů o zhoršení ekonomického vývoje v Evropě, následcích dluhové krize, dalších škrtech ve státním rozpočtu a dalších tématech, se S. Sýkorou o problematice tendrů Lesů ČR a hospodářských výsledcích této firmy

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 30. října 2011 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté: předsedkyně vlády Slovenské republiky Iveta Radičová, ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), europoslanec Richard Falbr (ČSSD), sociolog Petr Matějů Hlavní témata: zhoršení ekonomického vývoje v Evropě, následky dluhové krize v Evropě a přechod dluhové krize v další fázi ekonomické recese; dopady ekonomického vývoje v Evropě na ČR, další škrty ve státním rozpočtu a dopad na střední třídu, protesty lidí v Evropě a v USA, zvýšení příjmů českého státního rozpočtu; postoj české vlády k eurozóně a jejím problémům, jednotná evropská měna jako poničená značka, „dvourychlostní“ Evropa; další reformní plány Nečasovy vlády, dopad na společnost; korupce a boj proti ní v Česku a v Evropě; zmenšování prostoru pro korupci, činnost finančně analytického útvaru jako instituce potírající korupci v ČR (například Mostecká uhelná, PromoPro, atd.)

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin.

Druhá část pořadu
Další host: generální ředitel podniku Lesy ČR Svatopluk Sýkora Hlavní témata: problematika tendrů Lesů ČR, předběžná opatření ÚOHS k tendrům po roce 2012; hospodářské výsledky Lesů ČR, rozvoj podniku a skládání účtů současného vedení; volání opozice po hloubkovém auditu v Lesích ČR Záznam první i druhé části pořadu vysílá program ČT24 v neděli po půlnoci – od 00:10 hodin a od 03:29 hodin. Otázky Václava Moravce lze také sledovat v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vysílání zde mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).