Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 4. 1. 2009

[Tisková zpráva] V neděli 4. 1. na ČT1 a ČT24 od 12.00 Otázky Václava Moravce o krizi na Blízkém východě, o energetické bezpečnosti, aktuální situaci v dodávkách plynu do ČR a EU, o zahraničněpolitických prioritách českého předsednictví, o vládním návrhu působení vojenských misí v roce 2009 a dalších aktuálních otázkách s K. Schwarzenbergem, V. Špidlou, V. Parkanovou a J. Hamáčkem.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 4. ledna 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

Hlavní hosté, ministr zahraničí ČR Karel Schwarzenberg (Strana zelených) a český eurokomisař pro zaměstnanost a sociální věci Vladimír Špidla (ČSSD), budou diskutovat o krizi na Blízkém východě. Tématem jejich debaty se stane energetická bezpečnost a aktuální situace v dodávkách plynu do ČR a EU. Debata se zaměří také na zahraničněpolitické priority českého předsednictví, plánované summity EU, ratifikaci lisabonské smlouvy, dopady finanční krize a hospodářské recese na EU, volby do Evropského parlamentu a další aktuální témata.

Hlavní hosté další části pořadu, ministryně obrany Vlasta Parkanová (KDU-ČSL) a předseda zahraničního výboru PS PČR Jan Hamáček (ČSSD), budou s moderátorem diskutovat o prioritách české zahraniční politiky a jejich konkrétní realizaci v zahraničních vojenských misích. Hovořit budou též o vládním návrhu působení vojenských misí v roce 2009, o smlouvě o umístění amerického radaru v Brdech, o spolupráci s NATO – desátém výročí vstupu ČR.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).