Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 5. července

[Tisková zpráva] V neděli 5. 7. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin živě z MFF v Karlových Varech v pořadu Otázky Václava Moravce s E. Janotou, M. Haškem, V. Sládečkem o odhadu škod způsobených povodněmi, s M. Topolánkem, V. Jandákem, P. Strnadem a P. Mošnou o vlivu ekonomické recese na filmový průmysl, s D. Ondříčkem, H. Fraňkovou, P. Dvořákem a V. Myslíkem o zákonu o kinematografii, o českých televizích jako filmových producentech a investorech, s J. Bartoškou o letošním MFF Karlovy Vary.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 5. července 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: ministr financí Eduard Janota, předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD), starosta Polomi Václav Sládeček (NEZ).

Témata debaty: odhad škod způsobených letošními povodněmi a způsob jejich hrazení ze strany státu a krajů, spolupráce státu, krajů a obcí, možnost vydání povodňových dluhopisů, úvěry, státní rezervy, vliv na letošní rozpočtový deficit; aktuální potřeby postižených oblastí, hygienická rizika v postižených oblastech.

Další část pořadu
Hosté: bývalý premiér Mirek Topolánek (předseda ODS), bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák (ČSSD), producent a předseda Asociace producentů v audiovizi (APA) Pavel Strnad, ředitel České filmové komory Petr Mošna.

Témata debaty: odchod zahraničních produkcí z ČR, finanční podmínky pro filmaře u nás a v zahraničí, vliv ekonomické recese na filmový průmysl.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Hosté a témata další části pořadu
Hosté: filmový režisér David Ondříček, spoluautorka zákona o kinematografii Helena Fraňková (Ministerstvo kultury), generální ředitel TV NOVA Petr Dvořák, ředitel výroby ČT Václav Myslík.

Témata debaty: zákon o kinematografii, české televize jako filmoví producenti a investoři, vliv hospodářské recese na filmovou výrobu v tomto roce a dalších letech, návrhy na zrušení koncesionářských poplatků – vliv na financování české kinematografie.

Host a témata další části pořadu
Host: prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.

Téma debaty: letošní MFF Karlovy Vary.

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).