Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 5. dubna

[Tisková zpráva] V neděli 5. 4. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s C. Svobodou a J. Zieleniecem o česko-amerických vztazích, radaru i Obamově návštěvě v Praze, s M. Bursíkem a V. Filipem o vládní krizi, mimořádných volbách a protikrizových opatřeních, s E. Janotou a M. Singerem o vývoji české ekonomiky.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 5. dubna 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: ministr pro místní rozvoj a bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a europoslanec a bývalý ministr zahraničí Josef Zieleniec (SNK-ED)

Témata debaty: vývoj česko-amerických vztahů z pohledu bývalých ministrů zahraničí, eventuální změna americké politiky po nástupu Obamovy administrativy, vztahy s Ruskem, umístění radaru v Čechách, hodnocení Obamovy návštěvy v Praze a pražského summitu, česká zahraniční politika v době vládní krize

Hosté a témata další části
Hosté: vicepremiér a ministr životního prostředí Martin Bursík (předseda SZ) a místopředseda PS PČR Vojtěch Filip (předseda KSČM)

Témata debaty: vládní krize po vyslovení nedůvěry, eventuality nejbližšího vývoje, mimořádné volby, novela volebního zákona, situace uvnitř obou politických stran, v koalici a opozici, protikrizová opatření vlády a opozice, schvalování Lisabonské smlouvy

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Další hosté a témata
Hosté: náměstek ministra financí Eduard Janota a viceguvernér ČNB Miroslav Singer

Témata debaty: aktuální vývoj makroekonomických dat v ČR a v EU – komparativní rámec diskuse, dosavadní vývoj české ekonomiky, dopad na státní rozpočet atd., vliv dosavadních ekonomických stimulů na českou ekonomiku, efektivita ekonomických stimulů, možné dopady závěrů summitu G20 na evropskou i českou ekonomiku, problematika protekcionismu, predikce vývoje ekonomických ukazatelů ve střednědobé perspektivě, česká ekonomika a politická nestabilita

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.