Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 5. září

[Tisková zpráva] V neděli 5. 9. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s R. Johnem, M. Pecinou, M. Štěpánkem a J. Ryšlinkovou o škrtech v resortu vnitra, protestech policistů, vyšetřování některých medializovaných případů a dalších tématech, s M. Kocábem a R. Jochem o postavení zmocněnce pro lidská práva, stavu lidských práv v ČR a názorech na repatriaci rumunských Romů z Francie.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 5. září 2010 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté první části pořadu: ministr vnitra Radek John (předseda VV), bývalý ministr vnitra Martin Pecina (ČSSD)

Hosté na telemostu: předseda Nezávislého odborového svazu policie Milan Štěpánek a zastupitelka hlavního města Prahy Jana Ryšlinková (nezávislá)

Hlavní témata: škrty v resortu, vliv na bezpečnost občanů; stavy policistů, eventuální odchody, protesty policistů; vliv na civilně správní agendu, datové schránky; vztahy se státním zastupitelstvím, názor na poslední opatření ministra Pospíšila; vyšetřování některých medializovaných případů – Pitr, Krejčíř, pandury, gripeny, Opencard, Dohnal, zakázky ministerstva obrany; odpolitizování policie?; situace ve vládní koalici, vztahy koalice a opozice; situace uvnitř obou politických stran

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Hosté další části pořadu: vládní zmocněnec pro lidská práva Michael Kocáb, poradce premiéra Nečase a ředitel Občanského institutu Roman Joch

Hlavní témata: postavení zmocněnce pro lidská práva, rezignace – nerezignace, eventuální zrušení úřadu, vztah k pozici ombudsmana; postavení rad pro menšiny; antidiskriminační zákon; babyboxy; lidská práva z konzervativního a liberálního úhlu pohledu, stav lidských práv u nás; názor na repatriaci rumunských Romů z Francie a výroky ministra Schwarzenberga

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).