Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 6. března

[Tisková zpráva] V neděli 6. 3. 2011 na ČT1 a ČT24 od 12:00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s J. Drábkem, Z. Škromachem, E. Janotou, J. Ungermannem, P. Kuželem a M. Babákem o ekonomických reformách, přímé volbě prezidenta a dalších tématech, s P. Fischerem o situaci v Libyi.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 6. března 2011 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté: ministr práce a sociálních věcí, místopředseda strany Jaromír Drábek (TOP09), stínový ministr práce a sociálních věcí, místopředseda strany Zdeněk Škromach (ČSSD)

Hosté na telemostu: bývalý ministr financí Eduard Janota, makroekonom Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Ungermann, prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel, poslanec Michal Babák (VV)

Hlavní témata: dopady vládních ekonomických reforem na různé skupiny obyvatelstva; zvýšení DPH – důchodová reforma, nebo vylepšování rozpočtu?, inflace v letošním roce a rizikové faktory růstu cen; úprava důchodů na základě nálezu Ústavního soudu; úpravy sociálních dávek; projednávání reforem s opozicí; prezidentské veto zákona o Úřadech práce; ČSSD před březnovým sjezdem; přímá volba prezidenta

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin

Druhá část pořadu
Hlavní host: politický ředitel Ministerstva zahraničních věcí Pavel Fischer

Hlavní témata: situace v Libyi, mimořádný Summit EU; případná humanitární a vojenská pomoc; vliv na české firmy působící v Libyi

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:10 hodin a ČT1 od 03:00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.