Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 6. prosince

[Tisková zpráva] V neděli 6. 12. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s D. Juráskovou, D. Rathem, S. Markovou a M. Šnajdrem o prasečí chřipce, úhradové vyhlášce, převodech krajských nemocnic a dalších tématech kolem zdravotnictví, následně s B. Hejdukem, P. Řežábkem a D. Markem o státním rozpočtu na rok 2010 a souvisejích tématech.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 6. prosince 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: ministryně zdravotnictví Dana Jurásková, bývalý ministr zdravotnictví a hejtman Středočeského kraje David Rath (ČSSD), odborná mluvčí pro oblast zdravotnictví Soňa Marková (KSČM), první náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr (ODS)

Témata debaty: predikce vývoje pandemie prasečí chřipky, očkování ohrožených skupin a dětí, údajná rizika, očkování v jednotlivých krajích, úhradová vyhláška, výhrady krajů, převod krajských nemocnic ve Středočeském kraji, státní rozpočet 2010 a zdravotnictví, snižování schodku do roku 2013, reforma zdravotnictví, zdravotní poplatky v roce 2010, peníze z evropských fondů, korupce ve zdravotnictví.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Druhá část pořadu
Hosté: náměstek ministra financí Bohdan Hejduk, vrchní ředitel ČNB Pavel Řežábek, hlavní ekonom Patria finance David Marek.

Témata debaty: financování státního rozpočtu na rok 2010 a českého státního dluhu, porušení dohody o letošním schodku ve výši 170 miliard, (ne)schopnost současné vlády udržet veřejné finance pod kontrolou, státní dluhopisy pro občany – výhrady bank k výši úroku a narušení bankovního trhu, přiměřenost nákladů spojených s výdejem a obhospodařováním státních dluhopisů, speciální internetový portál a role jednotlivých prostředníků.

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.