Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 7. listopadu

[Tisková zpráva] V neděli 7. 11. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12:00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s A. Vondrou, K. Schwarzenbergem, J. Dienstbierem, V. Pickem, M. Povejšilem, C. Gazdou a Bělou G. Jensen o navýšení počtu vojáků v Afghánistánu v příštím roce, významu zahraničních misí v čase redukce armádního rozpočtu, strategii NATO v Afghánistánu a dalších tématech.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 7. listopadu 2010 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté: ministr obrany Alexandr Vondra (místopředseda ODS), 1. místopředseda vlády a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (předseda TOP 09), předseda senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Jiří Dienstbier (ČSSD)

Další hosté: náčelník Generálního štábu AČR Vlastimil Picek, velvyslanec ČR při NATO Martin Povejšil, velitel PRT AČR v Lógaru pplk. Ctirad Gazda, zakladatelka hnutí Na vlastních nohou – Stonožka Běla Gran Jensen

Hlavní témata: navýšení počtu vojáků v Afghánistánu v příštím roce; význam zahraničních misí v čase redukce armádního rozpočtu; strategie NATO v Afghánistánu a její vyhodnocení na nadcházejícím summitu NATO; dosavadní výsledky boje proti terorismu z geopolitického a vnitropolitického hlediska; financování zahraničních misí; personální schopnosti armády při dlouhodobějším působení českých vojáků v Afghánistánu; struktura rozšířené afghánské mise; problematika zbraňového a logistického zajištění Armády ČR se zaměřením na zahraniční mise (letouny Casa atd.); působení nevládních organizací v Afghánistánu

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14.00 hodin.

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.10 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.