Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 7. prosince

[Tisková zpráva] V neděli 7. 12. na ČT1 od 12.00 do 14.00 hodin Otázky Václava Moravce o průběhu Kongresu ODS, o nově zvoleném vedení strany a jejím dalším směřování, o reakcích nejen koaličních i opozičních partnerů, o vývoji české politické mapy a dalších aktuálních otázkách s předsedou ODS, J. Paroubkem, J. Čunkem, V. Filipem, M. Bursíkem, V. Dvořákovou, P. Justem, B. Dufkem a J. Mílem.

Sdílet

Diskusní pořad Otázky Václava Moravce vysílá program ČT1 v neděli 7. prosince 2008 od 12.00 do 14.00 hodin.

Hlavní hosté, kteří se připojí do vysílání v živých vstupech – předseda ODS, předseda ČSSD Jiří Paroubek, předseda KDU-ČSL Jiří Čunek, předseda KSČM Vojtěch Filip, předseda Strany zelených Martin Bursík a další respondenti z Kongresu ODS a hosté ve studiu, politoložka Vladimíra Dvořáková z VŠE, politolog Petr Just z Metropolitní univerzity, předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek a prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Míl – budou diskutovat o průběhu Kongresu ODS.

Debata se zaměří na nově zvolené vedení strany a její další směřování. Tématem diskuse budou reakce koaličních i opozičních partnerů, politiků, politologů, novinářů, odborníků, vývoj české politické mapy a eventuální vznik nových politických subjektů i restrukturalizace vlády. Moderátor bude s hosty hovořit také o ratifikaci Lisabonské smlouvy a smluv o radarové základně. Debatovat budou též o pokračování vládních reforem, schvalování rozpočtu a přípravě na dopady světové finanční krize a hospodářské recese na ČR, ale i o předsednic­tví EU.