Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 7. února

[Tisková zpráva] V neděli 7. 2. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s J. Fischerem, J. Švejnarem a M. Mejstříkem o vládnutí do voleb, snižování schodku, o dopadech ekonomické recese a dalších tématech, s P. Bémem, P. Hulínským a F. Hoffmanem o Opencard.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 7. února 2010 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté první části pořadu: předseda vlády ČR Jan Fischer, ekonom University of Michigan a institutu CERGE-IE Jan Švejnar, ředitel Institutu ekonomických studií FSV UK Michal Mejstřík

Hlavní témata: koncept vládnutí do voleb, „plán práce“ do voleb (eventuálně po volbách); hledání kompromisů mezi koncepty ODS a ČSSD na snižování schodku a dopadů ekonomické recese, schůzky s předsedy stran; konvergenční program pro EU; protikrizová opatření dohodnutá v rámci tripartity, debata s řediteli bank o zpřístupnění úvěrů; příprava rozpočtu na příští rok; obstrukce v parlamentu, pozice vlády; koncept opatření k zefektivnění státní správy; privatizace letiště Praha; příprava květnových voleb, termín voleb

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Druhá část pořadu
Hosté další části pořadu: pražský primátor Pavel Bém (ODS), předseda finančního výboru pražského zastupitelstva Petr Hulínský (ČSSD), šéf kontrolního výboru pražského zastupitelstva František Hoffman (KSČM)

Hlavní témata: srovnání tří auditů na Opencard; vlastnická struktura společnosti Haguess, toky peněz; způsob zadávání zakázek; eventuální budoucí spolupráce se Sazkou; budoucnost projektu Opencard

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).