Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle18. dubna

[Tisková zpráva] V neděli 18. 4. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s P. Sobotkou a J. Kohoutem o rozloučení s oběťmi leteckého neštěstí ve Smolensku, reflexi Katyně, o Polsku před a po neštěstí a dalších tématech, s M. Pecinou a R. Johnem o protikorupčních opatřeních a případné koaliční spolupráci ČSSD a VV.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 18. dubna od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté první části pořadu: předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, ministr zahraničních věcí Jan Kohout

Hlavní témata: rozloučení s oběťmi leteckého neštěstí ve Smolensku; reflexe Katyně, posun ruského postoje; Polsko před a po neštěstí; vliv havárie na vztahy mezi Polskem a Ruskem; orientace české zahraniční politiky, zhodnocení podpisu odzbrojovací dohody v Praze, vojenská mise v Afghánistánu; změna orientace americké zahraniční politiky ve vztahu k Rusku a ke střední Evropě včetně ČR; jaderný summit ve Washingtonu; rozhodnutí Ústavního soudu ve věci důchodů

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Druhá část pořadu
Hosté druhé části pořadu: ministr vnitra Martin Pecina a předseda strany Věci veřejné Radek John

Hlavní témata: protikorupční opatření, shoda a rozdíly v hodnocení vládního antikorupčního balíčku a priorit Věcí veřejných; možná koaliční spolupráce ČSSD a VV, průnik politických programů; financování předvolební kampaně; názory na výzvu starosty Kmetiněvsi; aktuální politická situace

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.10 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.