Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – živě z MFF KV – neděle 4. července

[Tisková zpráva] V neděli 4. 7. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12:00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce živě z MFF v K. Varech s M. Kalouskem a B. Hejdukem o přípravě státního rozpočtu na příští rok a dalších tématech, s M. Kalouskem, B. Hejdukem, V. Riedlbauchem a J. Besserem o dopadu plánovaných škrtů na rozpočet ministerstva kultury a kulturu obecně, s V. Riedlbauchem, J. Besserem, P. Dvořákem, V. Myslíkem a P. Strnadem o koncepci podpory a rozvoje české kinematografie a filmového průmyslu, s M. Stillmanem a M. Jennym o přípravě zákona o kinematografii, s T. Schoonmaker a E. Zaoralovou o dramaturgii a digitalizaci filmů a s J. Bartoškou o budoucnosti MFF v Karlových Varech.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 4. července 2010 od 12:00 do 13:0 hodin živě z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

První část pořadu
Hosté: kandidát na post ministra financí a 1. místopředseda strany Miroslav Kalousek (TOP 09), náměstek ministra financí Bohdan Hejduk

Hlavní témata: příprava státního rozpočtu na příští rok; schodek státního rozpočtu v letech 2011 a 2012; konvergenční program a jeho úpravy v příštích letech novou koaliční vládou; dopad plošných škrtů na „malé“ resorty; investiční pobídky pro filmaře v Česku

Pokračování první části pořadu
Hosté: kandidát na post ministra financí a 1. místopředseda strany Miroslav Kalousek (TOP 09), náměstek ministra financí Bohdan Hejduk, ministr kultury vlády v demisi Václav Riedlbauch, kandidát na post ministra kultury Jiří Besser (TOP 09)

Hlavní témata: dopad plánovaných škrtů na rozpočet ministerstva kultury a kulturu obecně; předání koncepčních materiálů ministra kultury úřednické vlády nástupci (personální změny v institucích přímo řízených MK); koncepce podpory a rozvoje české kinematografie a filmového průmyslu; příprava zákona o kinematografii (vícezdrojové financování Státního fondu pro kinematografii, zachování reklamy v ČT, investiční pobídky pro filmaře); digitalizace audiovizuálního kulturního dědictví České republiky a prostředky na ní.

Závěr první části pořadu
Hosté: ministr kultury vlády v demisi Václav Riedlbauch, kandidát na post ministra kultury Jiří Besser, generální ředitel TV Nova Petr Dvořák, ředitel výroby České televize Václav Myslík, předseda Asociace producentů v audiovizi (APA) Pavel Strnad.

Hlavní témata: koncepce podpory a rozvoje české kinematografie a filmového průmyslu; přínos České televize a TV Nova k rozvoji filmového průmyslu; digitalizace starých filmů a jejich vysílání v televizích.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin.

Druhá část pořadu
Hosté: zakladatel české produkční společnosti Stillking Films Matthew Stillman, filmový producent Marc Jenny.

Hlavní témata: koncepce podpory a rozvoje české kinematografie a filmového průmyslu; příprava zákona o kinematografii; digitalizace audiovizuálního kulturního dědictví ČR.

Pokračování druhé části pořadu
Hosté: filmová střihačka Thelma Schoonmaker, umělecká ředitelka MFF KV Eva Zaoralová

Hlavní témata: dramaturgie a technika digitalizace filmů.

Závěr druhé části pořadu
Host: prezident MFF KV Jiří Bartoška.

Hlavní téma: MFF Karlovy Vary – program, financování, budoucnost

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:10 hodin a ČT1 od 03:00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.