Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 3. února 2008

[Tisková zpráva] V neděli 3. 2. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce proběhne diskuse o nadcházející volbě prezidenta republiky s předsedy politických stran zastoupených v PS PČR.

Sdílet

První část diskusního pořadu vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 3. února 2008 od 12.00 do 13.00 hodin. Pozvání Václava Moravce přijali předsedové politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky – Mirek Topolánek (ODS), Jiří Paroubek (ČSSD), Vojtěch Filip (KSČM), Jiří Čunek (KDU-ČSL), Martin Bursík (Strana zelených).

Hovořit budou o nastávající volbě prezidenta republiky, o variantách způsobu volby, o možnostech průběhu i o dalších možných kandidátech. Pozornost bude věnována také sporům politických stran o uzavírání různých dohod před volbou prezidenta či transparentnosti volby prezidenta. Debatovat se bude o vlivu osoby budoucího prezidenta na politickou situaci v ČR i o eventuální iniciativě ke změně ústavy na přímou volbu prezidenta. Řeč přijde na bilanci pětiletého funkčního období prezidenta Václava Klause, na jeho vliv na českou politickou scénu, dále na politické aspekty znovuzvolení Václava Klause či případného zvolení Jana Švejnara. Otázky moderátora budou směřovat rovněž k dění ve vládní koalici a k vlivu prezidentské volby na stabilitu koalice. Mluvit se bude v neposlední řadě i o roli prezidenta republiky v době českého předsednictví EU a o zklidnění české politické scény po volbě prezidenta.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.