Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Vedlejší efekty na ČT24 – 6. 12. 2009

[Tisková zpráva] V neděli 6. prosince nabídne Česká televize další vydání interaktivního diskusního pořadu Vedlejší efekty.

Sdílet

Padesát minut dialogu s diváky vysíláme na ČT24 od 20.05 hod.

Vedlejší efekty tu jsou pro živý kontakt s publikem, ať už pomocí telefonu, SMS, internetového chatu nebo e-mailu. To vše přímo na obrazovce, přímo ve studiu. Názory diváků, jejich otázky a reakce tak mohou ovlivňovat nejen průběh pořadu, ale i jeho agendu.

V neděli bude moderátorka Barbora Kroužková hovořit se svými hosty o vedlejších efektech klimatického summitu v Kodani.

Kodaň bude v následujícím týdnu hostit státníky téměř všech zemí světa na summitu o klimatu. A je vůbec v našich silách změny klimatu zastavit? Kolik to bude stát? Kdo to zaplatí a má to vůbec smysl? Dokáží se státy dohodnout na boji se znečištěním? Jaké kdo hájí zájmy? Vyhraje politika nebo ekologie? Kvůli efektivnímu boji proti emisím by svět musel změnit nejspíš i svůj ekonomický systém. Dokážeme se, zatím dobrovolně, vzdát části svého pohodlí?

Ve studiu Vedlejších efektů budou diskutovat: klimatolog Vít Květoň, Ondřej Ditrych, analytik Ústavu mezinárodních vztahů a Vojtěch Kotecký z hnutí Duha.

Své názory diváci mohou psát prostřednictvím SMS ve tvaru: VE T1 nebo T2 JMENO TEXT. SMS na číslo 906 11 06. Službu technicky zajišťuje ATS Praha, cena 1 SMS je 6 Kč včetně DPH.

Více se o pořadu dozvíte na http://www.efek­ty.cz