Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Vedlejší efekty na ČT24 – 11. 6. 2006

[Tisková zpráva] V neděli 11. června nabídne Česká televize další vydání interaktivního diskusního pořadu Vedlejší efekty.

Sdílet

Padesát minut dialogu s diváky, kteří pozorují a mají chuť komentovat vedlejší efekty významných událostí, vysíláme na ČT24 od 20.05 hod.

Vedlejší efekty tu jsou pro živý kontakt s publikem, ať už pomocí telefonu, SMS, internetového chatu nebo e-mailu. To vše přímo na obrazovce, přímo ve studiu. Názory diváků, jejich otázky a reakce tak mohou ovlivňovat nejen průběh pořadu, ale i jeho agendu.

Tuto neděli bude Pavel Anděl diskutovat se svými hosty a diváky o výsledcích voleb do Poslanecké sněmovny PČR.

Volby do Poslanecké sněmovny přinesly několik překvapení. Ze všeho nejvíc ale udivuje systém, kterým se hlasy voličů přepočítávají na mandáty poslanců. Pravice získala o 200 tisíc hlasů více, ale má stejný počet zákonodárců jako levice. V čem je volební systém v Česku dobrý a kde jsou jeho slabiny? Mají se politici zasadit o jeho změnu, nebo by vše vyřešily předčasné volby? O tom budou ve Vedlejších efektech mluvit politolog Tomáš Lebeda a Jiří Hřebejk z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Druhá část pořadu se bude věnovat povolebnímu patu, jeho možným řešením a dopadu na ekonomiku země. Do studia přijde ekonom Martin Jahn. Budou se pravicové strany snažit přetáhnout na svoji stranu jednoho sociálnědemokra­tického poslance? Mluvit se bude také o tom, jak politici řešili patové situace po volbách jinde v Evropě.

Diváci mohou volat své názory k těmto tématům na záznamník – tel. č. 906 06 99 06. Na stejné telefonní číslo se dovolají i živě do vysílání. Dotazy prostřednictvím SMS ve tvaru: CT T1 (nebo T2) JMENO TEXT mohou posílat na číslo 907 09 06.

Více se o pořadu dozví na http://www.efek­ty.cz/

Dalším kontaktem na tvůrce pořadu je blog: http://efekty­.blog.cz/