Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Vedlejší efekty na ČT24 – 7. 5. 2006

[Tisková zpráva] V neděli 7. května nabídne Česká televize další vydání interaktivního diskusního pořadu Vedlejší efekty. Padesát minut dialogu s diváky, kteří pozorují a mají chuť komentovat vedlejší efekty významných událostí, vysíláme na ČT24 od 20.05 hodin.

Sdílet

Vedlejší efekty tu jsou pro živý kontakt s publikem, ať už pomocí telefonu, SMS, internetového chatu nebo e-mailu. To vše přímo na obrazovce, přímo ve studiu. Názory diváků, jejich otázky a reakce tak mohou ovlivňovat nejen průběh pořadu, ale i jeho agendu.

Tuto neděli bude Tomáš Šponar diskutovat s hosty a diváky o slovenské ekonomické reformě a její roli v českých parlamentních volbách a o satirických animovaných seriálech.

Slovenská vláda udělala v posledním funkčním období zásadní ekonomické reformy. Pravicové strany v České republice to pokládají za vzor, a pokud budou v příští vládě, chtějí Slováky napodobit. Naopak levicové strany v čele s ČSSD reformy našich východních sousedů zavrhují. K tomuto tématu přijdou do studia sociolog, publicista Fedor Gál a novinář ČRo7 – Praha Peter Gabal. Na telefonu v Bratislavě bude Radoslav Baťo, šéfredaktor ekonomického týdeníku Trend.

V Německu se rozhořela diskuse o kontroverzním kresleném seriálu Popetown. Původně britský seriál založený na drsném humoru odehrávající se v prostředí Vatikánu a katolické církve se v Anglii nakonec uvedení nedočkal. Šéf bavorské CSU Joachim Herrmann už dokonce podal na MTV, která seriál do vysílání zařadila, žalobu. V druhé části pořadu vystoupí karikaturista Štěpán Mareš a religionista Ivan Štampach.

Diváci mohou volat své názory k těmto tématům na záznamník – tel. č. 906 06 99 06. Na stejné telefonní číslo se dovolají i živě do vysílání. Dotazy prostřednictvím SMS mohou posílat na číslo 907 09 06. Více se o pořadu dozví na www.efekty.cz Dalším kontaktem na tvůrce pořadu je blog: http://efekty­.blog.cz/