Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 13. ledna 2008

[Tisková zpráva] Hlavní hosté první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílané v neděli 13. ledna na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hodin, vicepremiér a předseda Strany zelených Martin Bursík a místopředseda KSČM Jiří Dolejš, budou hovořit o situaci před prezidentskou volbou a o taktice politických stran. Pozornost věnují dále stavu ve vládní koalici po koaliční schůzce a návratu Jiřího Čunka do ministerského křesla. Moderátor se bude ptát i na rozhodování o výstavbě radarové základny a eventuální nové impulsy po návštěvě polského premiéra. Řeč bude také o energetické politice státu a o dalších aktuálních tématech.

Sdílet

Hlavními hosty druhé části pořadu se stanou ministr dopravy Aleš Řebíček (ODS) a stínový ministr průmyslu a obchodu Milan Urban (ČSSD). Prostřednictvím telemostu se do debaty zapojí ředitel dopravní policie Martin Červíček a prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal. Debatovat se bude o situaci na silnicích, nehodovosti, novele silničního zákona a úpravách bodového systému. Řeč přijde také na situaci v dopravní policii. Otázky moderátora budou směřovat rovněž k výstavbě nových dálnic a silnic, jejich ceně a srovnání s okolními zeměmi. Mluvit se bude i o bilanci a perspektivě výběru mýta či o reformě Českých drah.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin. V další části pořadu bude Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha, diskutovat o propadu cen akcií v České republice, o vlivu posilování koruny a vládních reforem i o perspektivě pražské burzy.