Hlavní navigace

Hosté pondělních Otázek Václava Moravce - 9. dubna 2007

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného výjimečně v pondělí 9. dubna na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. bude poslanec PS PČR Jiří Paroubek (předseda ČSSD) a pozván byl i první místopředseda vlády ČR a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek (předseda KDU-ČSL). Tématem debaty budou ekonomické reformy koaliční vlády; kauza odposlechů Inspekce ministra vnitra a vznik vyšetřovací komise ke Kubiceho zprávě. Řeč bude také o situaci ve vládní koalici a v ČSSD po sjezdu, o současné pozici vicepremiéra Čunka a o blížící se volbě prezidenta republiky

Sdílet

V další části pořadu budou ministryně vlády ČR pro lidská práva a menšiny Džamila Stehlíková (Strana zelených), starosta Břeclavi Dymo Piškula (SNK-ED) a sociolog Ivan Gabal diskutovat o integraci Romů a jejich vztazích s většinovou společností a o sociálních problémech.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude tato debata pokračovat.

Hosté další části pořadu – odvolaný generální ředitel agentury CzechInvest Tomáš Hruda, ekonom a výkonný ředitel CEP Petr Mach a ekonomický expert Miroslav Zámečník – budou hovořit o situaci v CzechInvestu po odvolání gen. ředitele a po dalších personálních otřesech, o koncepci v oblasti investičních pobídek včetně jejich podílu na ekonomickém růstu a o vlivu na podnikatelské prostředí.