Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázek Václava Moravce – Brno, neděle 22. 4. 2007

[Tisková zpráva] Diskusní pořad Otázky Václava Moravce bude v neděli 22. dubna vysílán v přímém přenosu z Brna, z pavilonu Rotunda v areálu výstaviště, na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. Hlavními hosty jeho první části budou ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) a náměstek ministra pro lékovou politiku Pavel Hroboň

Sdílet

K nim se připojí prezident ČLK Milan Kubek, 1. viceprezident Svazu pacientů ČR Josef Mrázek, předseda České společnosti pro kvalitu ve zdravotnictví David Marx, chirurg profesor Pavel Pafko z 1. lékařské fakulty UK a FN Motol a profesor Jiří Vorlíček, přednosta Interní hematoonkologické kliniky Lékařské fakulty MU a FN Brno – Bohunice.

Prostřednictvím telemostu se debaty zúčastní také poslanec a stínový ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD), výkonný ředitel Svazu zdravotních pojišťoven Jaromír Gajdáček a sociolog Přemysl Čech, ředitel agentury Median.

Tématem jejich diskuse budou cíle reformy zdravotnictví a její dílčí kroky, kvalita a dostupnost zdravotní péče a etika lékařů, počet zdravotnických zařízení a změna forem jejich vlastnictví, léková politika státu a změna postavení pojišťoven v systému zdravotní péče.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod., bude tato diskuse pokračovat.