Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázek Václava Moravce – neděle 13. května 2007

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 13. května na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod., budou ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (místopředseda ODS) a bývalý a stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (místopředseda ČSSD). K nim se připojí prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl; předsedkyně Odborového svazu státních orgánů a organizací Alena Vondrová a Richard Sulík, poradce V. Tlustého a slovenského ministra financí.

Sdílet

Tématem jejich debaty bude kromě aktuální politické situace také vnitrostranická diskuse v ODS o osudu vládních reforem, blížící se prezidentské volby a možný protikandidát Václava Klause, situace na trhu práce, snižování nezaměstnanosti a její vývoj. Řeč bude i o vládním návrhu reforem a jeho dopadech na sociální oblast, přípravě důchodové reformy, změnách v systému nemocenské a o sociálnědemo­kratické verzi reforem.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude tato debata pokračovat.

Hosté další části pořadu – katolický kněz a vysokoškolský pedagog Tomáš Halík, poslankyně PSP ČR Gabriela Kalábková (ČSSD), poslanec PSP ČR Boris Šťastný (ODS) a promotér agentury LIVE NATION Robert Porkert – budou hovořit o výstavě Bodies…The exhibition v pražské Lucerně.

Hosta poslední části pořadu, Richarda Sulíka, poradce V. Tlustého a slovenského ministra financí, se bude Václav Moravec ptát na návrh daňové reformy poslance Vlastimila Tlustého a zkušenosti ze Slovenska.