Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázek Václava Moravce – neděle 20. května 2007

[Tisková zpráva] ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod., budou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Dana Kuchtová (1. místopředsedkyně Strany zelených) a poslanec Milan Urban (místopředseda ČSSD). K nim se připojí náměstek ministra práce a sociálních věcí Marián Hošek a zmocněnec hornorakouské vlády pro jaderná zařízení Radko Pavlovec.

Sdílet

Tématem jejich diskuse bude jaderná elektrárna Temelín a energetická perspektiva, rakousko-české spory a americký radar v Čechách včetně postoje obou stran k vyjednávání s Američany a názoru hostů v této souvislosti na ruské reakce. Řeč bude také o ekonomických reformách současné vlády a jejich podpoře v Poslanecké sněmovně PČR, situaci v českém školství, problému státních maturit, ale i o volbě prezidenta.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. budou náměstek ministra práce a sociálních věcí Marián Hošek a předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková hovořit o případu týraného Ondřeje a zmizení třináctileté dívky z brněnského azylového centra pro děti Klokánek.

S hostem další části pořadu – nejvyšší státní zástupkyní ČR Renátou Veseckou – bude Václav Moravec diskutovat na téma nakládání státních zástupců se spisy (viz. kauza Krejčíř) a vyhodnocení aféry Kubice včetně případů s aférou spojených.