Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázek Václava Moravce – neděle 29. dubna 2007

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 29. dubna na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod., budou místopředseda vlády Martin Bursík (předseda Strany zelených) a místopředseda PSP ČR Vojtěch Filip (předseda KSČM). K nim se připojí poslanec a bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý (ODS).

Sdílet

Tématem jejich debaty bude nejen ekologická versus energetická politika státu, Temelín a rakousko-české vztahy či reforma veřejných financí včetně sociálních reforem, ale také názory na americkou protiraketovou základnu v ČR a na projev Vladimíra Putina. Moderátor se bude ptát i na spory v koalici a uvnitř politických stran, blížící se prezidentské volby, možné protikandidáty Václava Klause a na stanovisko k vyšetřování obsahu tzv. Kubiceho zprávy.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude tato debata pokračovat.

Hosté další části pořadu – poslanec PSP ČR Tomáš Dub (ODS), poslanec PSP ČR Antonín Seďa (ČSSD) a senátor Josef Zoser (SNK) – budou hovořit o návštěvě parlamentní delegace na radarové základně na Marshallových ostrovech, o reakcích na postoj USA a Ruska a o svých názorech na umístění podobného zařízení v ČR.