Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázek Václava Moravce – neděle 6. května 2007

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 6. května na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. budou ministr zemědělství Petr Gandalovič (místopředseda ODS) a předseda poslaneckého klubu ČSSD, stínový ministr zemědělství Michal Hašek. K nim se připojí 1. náměstek ministra pro místní rozvoj Milan Půček a prezident Agrární komory ČR Jan Veleba.

Sdílet

Tématem jejich debaty bude zemědělská politika státu a EU, perspektiva našeho zemědělství a vliv klimatu na ně, prodej půdy cizincům, národní potravinářská soběstačnost, dovoz potravin a protesty proti obchodní politice některých obchodních řetězců. Řeč bude také o biopalivech, biopotravinách, biomase, o vývoji v ústecké Setuze a o aktuálních politických otázkách včetně vládní daňové reformy.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod., bude tato debata pokračovat.

Hosté další části pořadu – europoslanec Jan Březina (KDU-ČSL) a bývalý velvyslanec v Ankaře, turkolog Tomáš Laně – budou hovořit o současné situaci v Turecku po neúspěšných prezidentských volbách, polarizaci turecké společnosti a vlivu na eventuální členství Turecka v EU.

Hosta poslední části pořadu – nově jmenovaného ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury Gustáva Slamečka – se bude Václav Moravec ptát nejen na situaci fondu a jeho perspektivu, ale i na financování dopravních staveb a předraženost dálnic.