Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – 2. dubna 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 2. dubna od 12.00 hod. do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 budou předseda vlády Jiří Paroubek (ČSSD) a hejtmani některých krajů postižených povodní, kteří se vyjádří k aktuální povodňové situaci v ČR.

Sdílet

Dalšími hosty budou místopředseda ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny PČR Ivan Langer a předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny PČR Vojtěch Filip. Telemostem se moderátor spojí s místopředsedou a pražským lídrem SNK-ED Janem Kaslem.

Témat k diskusi bude několik, mj. i boj s korupcí jako běžnou součástí života, aféra kolem výroby biolihu, vyšetřování poslance Doležala, pochybnosti o činnosti NBÚ, přímá volba prezidenta a další eventuální změny ústavy, postavení malých politických stran v politickém a volebním systému, předvolební sliby a reálnost jejich plnění.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 hod. do 14 hod. na ČT 24 budou nejprve ústřední ředitel Státní veterinární správy Milan Malena a hlavní hygienik ČR Michael Vít diskutovat o ptačí chřipce v ČR.

V další části relace se bude moderátor věnovat parlamentním volbám na Ukrajině a prezidentským volbám v Bělorusku. K tématu se vyjádří člen prozatímní běloruské exilové vlády Vladislav Jandjuk, politický geograf FSV UK Michael Romancov a politický ředitel Ministerstva zahraničních věcí ČR Martin Povejšil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).