Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 23. prosince 2007

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílané v neděli 23. prosince na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hodin, se stanou předsedové poslaneckých klubů: Petr Tluchoř (ODS), Michal Hašek (ČSSD), Pavel Kováčik (KSČM), Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) a Kateřina Jacques (Strana zelených).

Sdílet

Prostřednictvím telemostu s nimi budou diskutovat předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, předseda ČMKOS Milan Štěch a prezident Asociace penzijních fondů Jiří Rusnok na tato témata: reforma veřejných financí s účinností od 1. ledna 2008, vývoj ekonomiky, inflační očekávání; ratifikace „lisabonské" smlouvy; důchodová reforma; reforma zdravotnictví; volba prezidenta; situace uvnitř vládní koalice, post ministra pro místní rozvoj, čerpání fondů EU; postoj a postup vyjednávání o eventuální výstavbě radarového systému protiraketové obrany; příprava na předsednictví EU; příprava na krajské a senátní volby; vstup do schengenského prostoru.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin, bude diskuse z první hodiny pokračovat.