Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 26. dubna

[Tisková zpráva] V neděli 26. 4. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s A. Vondrou, L. Zaorálkem a P. Teličkou o české zahraniční politice, předsednictví EU, Lisabonské smlouvě i dalších tématech, s M. Kocábem, M. Linhartem, J. Houbou a K. Kalibovou o extremismu, rasismu a antisemitismu v ČR.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 26. dubna 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté: místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra (ODS) a místopředseda PS PČR Lubomír Zaorálek (místopředseda ČSSD)

Host na telemostu: bývalý eurokomisař Pavel Telička

Témata debaty: směřování české zahraniční politiky, škody na české zahraniční politice po pádu vlády, pokračování českého předsednictví EU, kritika českého předsednictví EU za špatné sjednocení postoje EU na konferenci OSN o rasismu v Ženevě, organizace dalších summitů EU, kdo bude zastupovat ČR, schvalování Lisabonské smlouvy v ČR a postoj EU k dalšímu postupu v Irsku, čerpání rozpočtu na české předsednictví EU, vojenská mise v Afghánistánu, poslední události v SOG

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Hosté a témata další části
Hosté: ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb, ředitel odboru bezpečnostní politiky MV ČR Martin Linhart, náměstek policejního prezidenta pro kriminální policii a vyšetřování Jiří Houba, právnička Klára Kalibová (Tolerance a občanská společnost)

Témata debaty: růst extremismu, rasismu a antisemitismu u nás, nová vládní strategie v boji proti extremismu, nová vlna emigrace Romů do Kanady, aktuální akce pravicových extremistů, události ve Vítkově (Krupce), připravenost státní správy na tvrdší administrativní opatření – zákaz stran, hnutí, organizací, návštěva bývalého šéfa Ku klux klanu v České republice

Záznam celého pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).