Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 9. září 2007

[Tisková zpráva] Hlavní hosté první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 9.září na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod., ministr vnitra Ivan Langer (ODS) a stínový ministr vnitra František Bublan (ČSSD) budou diskutovat mj. i na tato témata: reforma policie a dopad reformy veřejných financí na resort, blížící se vstup do schengenského prostoru, zatčení teroristů v sousedním Německu, zákon o státní službě a využívání agentů při vyšetřování korupce.

Sdílet

V další části pořadu budou hlavní hosté – ministr dopravy Aleš Řebíček (ODS), stínový ministr dopravy Roman Onderka (ČSSD) a odborný mluvčí pro dopravu Pavel Hojda (KSČM) – spolu s dalšími hosty, ředitelem dopravní policie Martinem Červíčkem a dopravním expertem Stanislavem Humlem, debatovat o situaci na českých silnicích, velké novele zákona o „provozu na pozemních komunikacích“, další etapě zavádění mýtného a čerpání evropských fondů na dopravní stavby. Václava Moravce budou zajímat také názory na některé významné stavby, dosavadní zkušenosti s přimícháním biopaliv a transformaci Českých drah a Letiště Praha a privatizaci těchto společností.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude debata z první hodiny pokračovat. Tématem hlavního hosta další části pořadu – astronoma Davida Vokrouhlického z Astronomického ústavu Univerzity Karlovy – bude studie o srážce asteroidů, která byla příčinou vyhynutí dinosaurů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).