Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 16. prosince 2007

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílané v neděli 16. prosince na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hodin, se stanou ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) a předseda výboru pro zdravotnictví PSP ČR a stínový ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD).

Sdílet

Prostřednictvím telemostu s nimi bude diskutovat i poslanec PSP ČR Ludvík Hovorka (KDU-ČSL), předseda Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Jiří Schlanger a předseda Národní rady zdravotně postižených Václav Krása mj. i na tato témata: reforma zdravotnictví, včetně občanské zákonodárné iniciativy proti placení poplatků od 1. ledna 2008, ústavní stížnost KSČM na reformu financí, přesčasy a pracovní doba ve zdravotnictví, stávková pohotovost, zhodnocení rozpočtu, sedm reformních zákonů a jejich podpora v poslanecké sněmovně. Debata se nevyhne ani situaci sociálně slabých a postižených občanů a nákladům a způsobu propagace reforem.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin, bude diskuse z první hodiny pokračovat. Host další části pořadu, generální ředitel České konsolidační agentury Zdeněk Čáp, bude hovořit o ukončení činnosti České konsolidační agentury a navrácení peněz ze švýcarské banky UBS.

S posledními hosty, viceguvernérem ČNB Miroslavem Singerem a hlavním analytikem České spořitelny Viktorem Kotlánem, bude Václav Moravec debatovat o vývoji ekonomiky v příštím roce, inflačních očekáváních a eventuálních sociálních problémech některých vrstev obyvatelstva.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).