Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 16. září 2007

[Tisková zpráva] Hlavní hosté první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 16. září na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod., místopředseda vlády Martin Bursík (předseda Strany zelených) a místopředseda PSP ČR Vojtěch Filip (předseda KSČM) budou spolu s dalšími hosty, tajemníkem prezidenta republiky a ředitelem Politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislavem Jaklem, předsedou Akademie věd ČR Václavem Pačesem a mluvčím Sdružení praktických lékařů Janem Jelínkem, diskutovat na tato témata:

Sdílet

spory o vystoupení V. Klause na konferenci OSN o globálním oteplování, reakce na stanovisko Ústavního soudu k „případu Bureš“, hledání prezidentských kandidátů, dopady reformy veřejných financí a „ekologických" daní na hospodářství a příjmy občanů, rozpočet na rok 2008. Řeč bude i o dalších vládních reformách, soudnictví, zdravotnictví (v souvislosti se stávkou praktických lékařů), jednání o umístění amerického radaru v Brdech, čerpání fondů EU a sporech a postoji některých koaličních poslanců k působení ministryně Kuchtové.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod., bude debata z první hodiny pokračovat. S hostem další části pořadu, předsedou Akademie věd ČR Václavem Pačesem, bude moderátor hovořit o hledání kandidátů na prezidentské volby v příštím roce a eventuální kandidatuře V. Pačese.

Hosté závěrečné části pořadu, náměstek ministryně školství Jaromír Soukup a místopředsedkyně Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu PSP ČR Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), budou s Václavem Moravcem debatovat o čerpání fondů EU ve školství a stavu příprav MS v klasickém lyžování 2009.