Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – 12. března 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 12. března od 12.00 hod. do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 budou předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka (ODS) a bývalý premiér vlády ČR Miloš Zeman (ČSSD).

Sdílet

Témat k diskuzi bude hned několik: eventuální změna volebního zákona a volebního systému včetně souvisejících ústavních změn, postavení Senátu, současná situace uvnitř dvou nejsilnějších politických stran a případné posuny po neúspěšných volbách, spory předsedy vlády a prezidenta republiky a nejasné ústavní kompetence, situace ve zdravotnictví, kořeny korupce a klientelismu a zamyšlení nad tím, zda je zákon o neziskových organizacích opravdu znárodňováním. V neposlední řadě se bude Václav Moravec zajímat o nastávající volební kampaň a bude se zamýšlet nad tím, zda můžeme očekávat stupňování její agresivity, nad politickou kulturou a reakcemi na stoupající preference Strany zelených.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 hod. do 14 hod. na ČT 24 budou nejprve poslanec Marek Benda (ODS), europoslanec a volební lídr Josef Zieleniec (SNK-ED) a advokáti Tomáš Sokol a Václav Sládek diskutovat o novele trestního zákoníku a o vypuštění trestného činu zneužívání informací v obchodním styku.

Později bude předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský hovořit o rozhodnutí nezrušit části občanského zákoníku týkající se nájemního bydlení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).