Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – 15. ledna 2006

[Tisková zpráva] Hosty první části diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 15. ledna od 12.00 hod. do 13.00 hod. na ČT1 budou bývalí politici Stanislav Gross, Miroslav Macek a Jan Ruml.

Sdílet

Telemostem se připojí také nucený správce VZP Antonín Pečenka. Tématem jejich diskuze bude současný stav české politiky – především předvolební kampaň, střety ČSSD a ODS, postavení menších politických stran, ale i volební systém v ČR a role prezidenta po volbách. Moderátor se nevyhne ani rozhovoru o aférách poslední doby, napojení politiky na ekonomické skupiny a aktuálnímu tématu zdravotnictví.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13 hod. do 14 hod. na ČT 24 budou nejprve ředitelka VZP Jiřina Musílková, místopředseda Sdružení praktických lékařů Jan Jelínek a předseda LOK Milan Kubek hovořit o situaci v českém zdravotnictví, mj. o dosavadních výsledcích nucené správy nad VZP, aktuální platební morálce VZP, předsunuté platbě státu a stávkové pohotovosti lékařů a lékárníků.

Později bude Václav Moravec hovořit s nejvyšší státní zástupkyní Renátou Veseckou o situaci na Nejvyšším státním zastupitelství, politickém ovlivňování státních zástupců a vztazích s ministerstvem spravedlnosti.

Ve třetí části této relace se přidají ředitel NBÚ Jan Mareš a prezident Českého sdružení dopravních pilotů ČSA Radomil Kratochvíl, aby diskutovali o bezpečnostních prověrkách pilotů a letušek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).