Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – 19. března 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 19. března od 12.00 hod. do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 budou ministr zahraničních věcí ČR Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a poslanec Evropského parlamentu Miloslav Ransdorf (KSČM). Telemostem se moderátor spojí s předsedou Občanského sdružení majitelů domů Tomislavem Šimečkem a s poslankyní Evropského parlamentu Janou Hybáškovou (SNK-ED).

Sdílet

Témat k diskusi bude několik, mj. i úmrtí Slobodana Miloševoče a hodnocení činnosti Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu, žaloby majitelů domů u Evropského soudu ve Štrasburku, uvolňování pracovního trhu v Evropské unii, vízová politika mezi ČR a USA, nedávná návštěva ruského prezidenta Vladimíra Putina v České republice, situace na Středním východě, názory na postoj EU a Iránu k jeho jadernému výzkumu, zahraniční politika KSČM s výhledem na povolební situaci a agenda jarního summitu EU.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 hod. do 14 hod. na ČT 24 budou nejprve diskutovat místopředseda vlády pro ekonomiku Jiří Havel (ČSSD), poslanec a člen rozpočtového výboru PS PČR Michal Doktor (ODS), a ekonom Tomáš Ježek o posledních číslech ekonomických statistik (hrubý domácí produkt r. 2005, průmyslová výroba za leden 2006, zahraniční investice v r. 2005). Václav Moravec se bude ptát, zda roste ekonomika „díky“ vládě, anebo vládě „navzdory“, zda je růst ekonomiky promarněnou šancí radikálněji snižovat zadluženost a nezaměstnanost a jakou roli na růstu ekonomiky hraje členství v EU.

V třetí části relace bude moderátor debatovat s policejním prezidentem Vladislavem Husákem o odlivu policistů ze sboru a stabilizaci policejních složek, o vyšetřování korupce v ČR, mj. i mezi policisty, o dálniční policii a situaci na dálnici D 1.