Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – 22. ledna 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 22. ledna od 12.00 hod. do 13.00 hod. na ČT1 budou ministr zdravotnictví David Rath a předseda poslaneckého klubu ODS a stínový ministr financí Vlastimil Tlustý. Připojí se k nim generální ředitel VZP Josef Čekal a prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba.

Sdílet

Tématy jejich diskuse budou aktuální témata v resortu zdravotnictví jako např. stávka lékárníků, stávková pohotovost lékařů, připomínky hejtmanů k zákonu o neziskových nemocnicích a situace ve VZP po 100 dnech nucené správy. Diskutovat se bude i o koncepci českého zdravotnictví Davida Ratha. Václav Moravec se zeptá také na důvěryhodnost české politiky v souvislosti s aférami Kraus a Doležal, napojení politiků na různé ekonomické skupiny, situaci kolem dozorčí rady ČKA a nevyhne se ani tématům, jako je byrokratický stát, návrhy ODS a ČSSD jak redukovat byrokracii, audity ministerstev; „Tlustá peněženka“ ODS apod.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 hod. do 14 hod. na ČT 24 budou nejprve generální ředitel Českých drah Josef Bazala, bývalý generální ředitel Českých drah Rudolf Mládek a generální inspektor Drážní inspekce Zdeněk Žák hovořit o rychlovlaku Pendolino, o smlouvě s jeho výrobcem a o možnostech řešení současného stavu.

Později budou vedoucí sekretariátu zmocněnce vlády pro lidská práva Kateřina Jacques, předsedkyně Národní strany Petra Edelmannová a místopředseda vládní rady pro záležitosti Romů Karel Holomek diskutovat na téma sporu o charakter tábora v Letech a umístění „Památníku obětem 2. světové války“ v jeho blízkosti a o platnosti registrace Národní strany.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).