Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – 23. dubna 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 23. dubna od 12.00 do 13.00 na ČT1 a ČT24 budou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Petra Buzková (ČSSD) a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová. Telemostem se Václav Moravec spojí se socioložkou Jiřinou Šiklovou a poslankyní Evropského parlamentu Janou Bobošíkovou.

Sdílet

Diskuse se ponese ve znamení tématu ženy v politice. Konkrétně budou účastnice debaty hovořit o rovných příležitostech žen v naší společnosti a o projevech diskriminace žen v ní, o rodinné politice státu v předvolebních programech obou nejsilnějších politických stran (porodné, mateřské školy apod.). Zajímavý může být i jejich názor na státní maturity. V souvislosti s probíhajícím předvolebním období se bude Václav Moravec ptát i na školství a kulturu v předvolebních programech politických stran, na politickou kulturu a úroveň předvolební kampaně.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 na ČT24 budou zástupci neparlamentních stran kandidujících ve volbách do PS PČR Miroslav Pifka (kandidát Helax – Ostrava se baví), Jan Tamáš (předseda Humanistické strany), Ing. Jan Privarčák (volební lídr Folklor i Společnost) a Andrej Olejník (kandidát Českého hnutí za národní jednotu) diskutovat na témata: financování a postavení malých politických stran; rodinná, kulturní a školská politika ve volebních programech kandidujících politických stran. Samozřejmě budou mít možnost své strany a priority jejich programů představit a seznámit diváky se svými názory na další aktuální politická témata.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).