Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – 26. února 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 26. února od 12.00 hod. do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 budou ministr zdravotnictví David Rath a hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann (ODS).

Sdílet

Spolu s dalšími hosty – prezidentem České stomatologické komory Jiřím Pekárkem, prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem, prezidentem České lékárnické komory Lubomírem Chudobou a ředitelem Asociace velkodistributorů léčiv Pavlem Suchým – budou reagovat na páteční demonstraci zdravotníků a hovořit o tom, zda je zdravotnictví opravdu v krizi, anebo jestli se toto téma politizuje kvůli blížícím se volbám a zda je vedení některých zdravotnických organizací napojeno na politické strany. Diskuze bude i o posledních opatřeních ministra zdravotnictví a vlády ve věci změny v úhradové vyhlášce a ukončení nucené správy VZP a nevyhne se ani tématům jakými jsou zvýšení příspěvku za státní pojištěnce, dluh nemocnic distributorům, stav již zprivatizovaných nemocnic včetně stanoviska krajských hejtmanů a ptačí chřipka v Evropě a v České republice.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13 hod. do 14 hod. na ČT24 bude pokračovat debata z první části pořadu.

Dále se pak bude Václav Moravec ptát náměstka ministra vnitra Jiřího Vyvadila (ČSSD) na jeho působení na ministerstvu, na jeho spory s ministrem spravedlnosti Pavlem Němcem a na schůzky s kontroverzním podnikatelem Pitrem.

V pořadu vystoupí i ministr spravedlnosti a předseda US-DEU Pavel Němec.