Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – 29. ledna 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 29. ledna od 12.00 hod. do 13.00 hod. na ČT1 budou předseda vlády Jiří Paroubek (ČSSD) a předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek. Později se k nim připojí poslanec a člen dozorčí rady ČKA Michal Doktor (ODS) a politolog Miroslav Mareš.

Sdílet

Tématy jejich diskuse budou mj. zákon o převedení nemocnic na neziskové organizace, situace v České konsolidační agentuře, vyjednávání v EU o snížené sazbě DPH na teplo a výstavbu bytů a volební program KDU-ČSL, situace kolem internačního tábora v Letech a působení Národní strany na české politické scéně.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 hod. do 14 hod. na ČT 24 budou nejprve předseda dozorčí rady Škoda Auto Vratislav Kulhánek a viceguvernér ČNB Miroslav Singer hovořit o stavu české ekonomiky včetně posilování české koruny, rozvoje českého hospodářství v následujících letech a efektu investičních pobídek. Zhodnotí také pravděpodobnou investici Hyunday na Moravě a budou hovořit o konkurenčním boji s dalšími automobilkami u nás a riziku automobilové průmyslové monokultury.

Později vedoucí domácí rubriky Hospodářských novin Jindřich Šídlo a komentátor deníku Právo Pavel Verner zhodnotí programovou konferenci ČSSD i současnou politickou situaci v České republice.