Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – 5. března 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 5. března od 12.00 hod. do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 budou ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD) a první místopředseda ODS a stínový ministr obrany Petr Nečas. Telemostem se moderátor spojí s poslancem Miroslavem Grebeníčkem (KSČM). Dalšími hosty pořadu budou předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek a politoložka z VŠE Vladimíra Dvořáková.

Sdílet

Témat k diskuzi bude několik: nový Zákoník práce a připravovaná stávka odborářů, řešení problému dlouhodobé nezaměstnanosti, vyšetřování korupčních afér, varianty povolební spolupráce – změna volebního systému, momentální stav spolupráce ČSSD a KSČM, rozdíly v pohledu na sociální systém a dávky, hlasování o vetovaném zákonu o registrovaném partnerství a politická kultura v předvolebním boji.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 hod. do 14 hod. na ČT 24 budou nejprve diskutovat Eva Tylová ze Strany zelených, tajemník ministra životního prostředí Daniel Vondrouš, starostka obce Libčeves Vlasta Staňková a Stanislav Jelínek z odboru dohledu Generálního ředitelství cel o dovozu odpadu do ČR.

Ve třetí části relace se bude Václav Moravec ptát předsedy Nejvyššího soudu Josefa Baxy na stanovisko ke kauze Jiřího Vyvadila.